Z každej dovolenky, si treba určite priniesť nejaký originálny suvenír. Toto leto som si urobila radosť last minute dovolenkou v Turecku Happy Travel a môžem zodpovedne povedať, že v tejto krajine, nájdete suvenírov až, až. Je mi jasné, že to asi všade. No ak chcete niečo naozaj originálne a týkajúce sa tejto krajiny a nie sošky či magnetky, na ktoré bude len padať prach, mám pre vás zopár tipov.Rôzne druhy ovocia a zeleniny v papierových taškách.jpg
 
Ovocie a zelenina
 
Čerstvé ovocie a zeleninu nakupujte hlavne počas vašej dovolenky. Domov by vám asi nevydržalo. Nakupujte hlavne na trhoch, kde dostanete veľmi zaujímavé kúsky. Navyše pochádzajú od miestnych, takže môžete chutnať kúsok reálneho Turecka. Za seba môžem poradiť banány, figy a určite ochutnajte aj baklažán. Ja som si niekoľko kúskov priniesla aj domov a dokonca z nich vybrala semená, ktoré som zasadila na záhradu.
 
Veľmi chutné ovocie kúpite aj v sušenom alebo v kondenzovanom stave. To kondenzované je tu miestnym hitom. Je veľmi sladké, takže si ho kúpte iba vtedy, ak máte radi naozaj, ale naozaj sladké veci. Veľmi chutné sú aj orechy. Niekoľko balíčkov som priniesla aj svojej rodine, ako takú malú pozornosť z dovolenky.
 
Oblečenie
 
Oblečenie na trhoviskách, je veľmi lacné a zaujímavé. Musím však podotknúť, že aj pomerne dosť nekvalitné. Ja som si domov priniesla iba šatku a tašku, ktoré celkom dlho vydržali a boli aj zaujímavé a lacné.Žena s kučeravými vlasmi drží vzorovaný šál, ktorý má na krku.jpg
 
Aj keď kávu nemilujete
 
Mojim TOP suvenírom z Turecka, je určite miestna káva. Tú si kúpte aj vtedy, ak kávu obzvlášť neobľubujete. Verte, že ak ochutnáte niektoré z miestnych káv, tak si tento nápoj, možno i zamilujete. Prosím vás, len nekúpte instantnú kávu zo supermarketu. O chutnej káve som takto hovorila jednej známej, ktorá si potom v Turecku naozaj kúpila obyčajnú „nesku“. Kupujte ideálne celé zrná, a to v menších stánkoch alebo na trhu. Nezabudnite ju dobre skladovať, lebo inak, sa z nej nebudete môcť tešiť dlho po návrate z Dovolenky.