Hoci je orieškom pre partnera, nemá rada takých, ktorí s ňou „nebojujú“. Ak jej muž neustále uhýba, nudí sa s ním. Miluje, ak je raz na koni on a raz ona. Najlepšie sa síce cíti, ak prevezme iniciatívu ona, nič to však nemení na veci, ktorú sme spomenuli vyššie.
Ak hľadáte ženu, ktorá má silný cit pre spravodlivosť, je to opäť Baran. Rada sa zastane slabších. Patrí k vodcovským typom, vyhovujú jej manažérske pozície. Dokonca i v domácnosti má tendenciu veliť. Nezazlievajte jej to však. Nikto nemá vyvinuté také silné organizátorské a menežérske schopnosti ako žena v tomto znamení.astrologie.jpg
Veľa Baraniek ostáva rado nezadaných. Možno je tak trochu ako Vodnár, ktorí miluje viac slobodu ako záväzky. Ak sa však vydá, ostáva verná jednému partnerovi. Nepotrebuje hľadať nikoho inéhu.

Je nesmierne usilovná a pracovitá. Dokáže v práci tráviť i viac času, ako by v skutočnosti mala. Nie veľmi jej sadnú podriadené pracovné pozície. Viac jej svedčí, ak je nadriadená. Dokonca je vtedy i šťastnejšia a naplno vie využiť svoj potenciál. Určite si však všimnete, že je neskutočne tvrdohlavá a netrpezlivá. Sama si to rada prizná, pretože je to pre ňu charakteristické. Čo si raz zaumieni, toho sa nevzdá. Čo ich najviac trápi, sú porážky. Hlavne tie osobné. Dokážu ich dlho dusiť v sebe. S Baranom sa radšej do konfliktu nedostávajte. Verte, že nevyhráte.historie.jpg

Ako matka je skvelá, deťom sa venuje naplno. Čo jej musíme určite vyzdvihnúť, je férovosť. Jedná na rovinu a bez intríg. Ak si teda budete chcieť vypočuť od niekoho úprimný, hoci možno tvrdý názor, choďte za ženou v znamení Barana. Možno vás to chvíľku zabolí, ale verte, že ona vám chce len dobre. Tí, ktorí sú jej najbližší, pre tých je ochotná sa obetovať a tvrdo za nich bojovať. Nikdy by nedopustila, aby sa jej najbližším niečo zlé stalo.
Ako kamarátka je skvelá. Zažiari humorom a nikdy vás nenechá v štichu!