Motorka ponúka originálny štýl jazdy a prakticky neopísateľný pocit z nej. Neposkytuje len istý štýl, ale tiež vyššiu dávku slobody, no faktorom je v tomto prípade najmä zvýšená pozornosť z hľadiska bezpečia. V tomto ohľade je neodmysliteľným prvkom prilba, ktorá by však okrem bezpečnostnej stránky mala poskytnúť aj dávku komfortu a pohodlia pri jazde. Povedané výstižnejšie- mala by sa prispôsobiť vašim nárokom, ale takisto nárokom vašej pravidelnej jazdy, respektíve trase a motorke.

Motorka s prilbou.jpg

Rovnako by sme mali zohľadniť správnu veľkosť, výbavu, prípadne tiež konektivitu a vyberateľný interiér, odvetrávanie,… pričom väčšinu špičkových vlastností v súčasnosti poskytujú známi výrobcovia ako napr. SHARK prilby a podobné známejšie značky, ktoré sú ľahko dostupné v predajniach či e-shopoch s prvkami a doplnkami pre (nielen) profesionálnych jazdcov.

  • V prípade komerčne úspešných výrobcov ide častokrát o detailné prepracovanie, a to aj z hľadiska funkcií a interiéru či celkového dizajnu.
  • Nie je prekvapením, že po nich siahajú takisto profesionáli. Pohodlné, štýlové, no najmä kvalitné bezpečnostné vlastnosti však ocení každý, a to aj začiatočník či víkendový motorkár.

A to najmä za predpokladu, ak zvolí zodpovedajúci typ prilby. Z tohto hľadiska sú u ľudí populárne odklápacie modely, ktoré doprajú prakticky totožnú dávku bezpečia ako integrálne (športové, uzavreté), no zároveň poskytujú väčší komfort a šikovné ovládanie. Charakteristickým znakom je najmä predná vyklápacia časť, ktorú je možné hocikedy vyklopiť a nie je preto nutné zakaždým skladať z hlavy celú prilbu. Novšie a drahšie modely tiež poskytujú ľahký, no pritom veľmi odolný materiál.

Použitá moto prilba.jpg

Naopak integrálne prilby sú vysoko zabezpečenou voľbou pre športové motorky alebo tiež športových jazdcov. Sú uzavreté, pokrývajú komplet celú hlavu a rovnako by mali disponovať pevnou škrupinou.
Otvorenésú praktickou a „slobodnejšou“ voľbou pre tých, čo uprednostňujú možno kratšiu a menej rýchlejšiu jazdu, napr. po svojom meste a okolí. Sú takisto cenovo prístupnejšie.