Poznajte ich
Svoj domov si www.f3f.sk/prerabajte-s-radostou/ a to len jednoduchými ale očarujúcimi kvetmi, ktoré dodajú domu nový a krásny štýl. Prvým a dôležitým predpokladom správneho použitia kvetín je ich znalosť a to sa týka najmä druhov, odrôd, obdobia kvitnutia a samozrejme ich farieb. Tak totiž budete vedieť, kedy a kam môžete tú ktorú kvetinku použiť, aby vyzerala čo najkrajšie. Na tento účel slúžia okrem rôznych magazínov o kvetoch napríklad aj odborné encyklopédie, ktoré vás nimi oboznámia.

kytice

Aký štýl sa vám hodí?
Pokiaľ chcete vo svojom domove naaranžovať kvety v klasickej podobe, vyberte si k tomu kvety s plnými okvetnými lístkami, ako sú napríklad ľalie, ruže alebo chryzantémy.

Ešte lepšie to však bude vyzerať, keď ich krásu zvýrazníte napríklad žltou astrou alebo rastlinkou s malými bielymi kvetmi s názvom gypsomilka, ktorá v Spojených štátoch amerických poznajú pod milým menom „dych dieťaťa“. Spomínané kvety by ste mali naaranžovať buď do vázy sklenej alebo kryštálovej, aby sa zachovala ich jemnosť a zvýraznila krása.

Sú však aj iné štýly
Populárny country štýl, ktorý sa hodí trebárs na chatu či chalupu? Nájdite si nejakú kanvu, hrniec alebo menšie vedro a umiestnite tam tulipány, sedmokrásky, gerbery alebo georgíny a to najlepšie čerstvo odtrhnuté zo záhrady, aby ste si ich vôňu a atmosféru priniesli do svojho interiéru. Ako zvýrazňujúci prvok v tomto prípade môžete použiť menšie ruže, napríklad populárnu odrodu kríkových ruží. V tomto prípade však môžeme pridať aj trochu „divokejšie“ kvety, ako je trebárs stračonôžka poľná alebo aj takzvaný orlíček obyčajný, ktorý má veľmi pekné modré až fialové kvety.

pracovní stůl

Ak však patríte k romanticky založeným ľuďom..
Hodiť sa vám zrejme budú aj kvety v tomto štýle naaranžované. V tomto prípade je dobré vydať sa trochu „dramatickejšou“ cestou, čo znamená, že buď do kryštálovej vázy alebo nádoby typu gréckej amfory dáme plné a jemne pôsobiace kvety, ako napríklad pivonky, ruže alebo gardénie. Doplníme ich nejakou zelenou ťahavou rastlinou, najlepšie brečtanom. Takto naaranžované kvety by mali pôsobiť trochu honosne a slávnostne a preto by mali vyplniť celý priestor vázy.
Je na vás akými kvetmi doplníte svoj dom, podstatné bude, že sa to bude páčiť vám a prídete si na svoju oázu pokoja.

5.0
01