Aj bývanie, respektíve interiéry a vnútorné priestory podliehajú určitej móde a aktuálnym trendom. Pretože aj v tomto prípade je dostupných veľa možností, akým štýlom konkrétnu miestnosť zariadiť. Výsledok by mal byť hlavne funkčný, no v súčasnosti sa veľká pozornosť venuje estetike, dizajnu a tomu, aby veci spolu ladili takisto po vizuálnej stránke. A zamerať sa pritom môžeme primárne na časť, akou je kuchyňa, pretože práve v nej sa každodenne stretávajú všetci členovia rodiny a konečne si nájdu na seba čas. Nevraviac o tom, že dotyčné miesto musí byť praktické a prístupné k pravidelným  aktivitám, teda k vareniu a príprave raňajok, obeda či večere.

moderní kuchyně
 
 
Na základe spomenutých dôvodov tak na nás musí pôsobiť maximálne estetickým a sympatickým dojmom.Funkčným ako aj dizajnovým základom je v tomto priestore kuchynská linka. Spravidla si predstavíme jej klasickú bielu alebo svetlú farbu,  prípadne takisto známe prevedenie z dreva. Avšak aktuálny trend (z Holandska) vraví o pozitívnom vizuálnom vplyve, ktorý konkrétnemu priestoru prinesie dominancia čiernej farby.
 
Aké výhody so sebou prináša čierna farba v kuchyni?
 
Panuje názor, že takéto kuchyne budú trendom bývania v najbližších rokoch. Nemôžeme im uprieť ich luxusne pôsobiacu vizuálnu stránku s dávkou noblesy. Jedinou nevýhodou je fakt, že na „čiernu kuchyňu“ sme zatiaľ vo všeobecnosti neboli dostatočne zvyknutí.
   
Svoju úlohu budú plniť tmavé prvky paradoxne hlavne v tom, že svetlé prvky v nich budú pôsobiť ešte svetlejším a viditeľnejším dojmom.
 
červená kuchyně
·        
Vytúžený efekt prinesie správna kombinácia tmavej farby so svetlou alebo bielou.
Čierna farba nás sama o sebe určitým nevysvetliteľným spôsobom odjakživa priťahuje a je na nej niečo originálne.
 
Mnohých zrejme poteší aj fakt, že kombináciou tmavých prvkov vo vašom kuchynskom priestore dokážete zároveň navodiť atmosféru ako z luxusného baru.