Sir John Colfox Academy v Bridport, Dorset, povedal, že zamestnanec omylom otvoril e-mail obsahujúci vírus. E-mail tvrdil, že je od kolegu v inej škole Dorset a infikoval počítačovú sieť.
 
Kurz z jedného predmetu predloženého študentmi z 11. ročníka, ktorý bol zachránený v školskom systéme, sa stratil.

bezpečnost
 
Hlavný učiteľ David Herbert povedal: "Sme v kontakte s príslušnými skúšobnými komisiami o tejto špecifickej otázke."
 
Pán Herbert dodal policajného experta „povedal nám, že je veľmi nepravdepodobné, že by nejaké informácie o škole opustili budovu a my by sme tým neboli ohrození“.
 
"Osobné údaje týkajúce sa zamestnancov, študentov a rodičov sa v tomto systéme neuskutočňujú a sú bezpečné," povedal.
 
Hackeri sú vysoko kvalifikovaní, pokiaľ ide o hľadanie spôsobov, ako infikovať stroje a takzvaný ransomware sa stal jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako zločinci počítačov zarobiť peniaze.
 
V typickom útoku je škodlivý softvér nainštalovaný na počítači obete – zvyčajne prostredníctvom odkazu, ktorý je odoslaný v e-maile – a potom bude pokračovať v šifrovaní všetkých súborov na ňom.
 
Ak chcete získať údaje späť, obeť bude požiadaná, aby zaplatila výkupné, často v krypto-mene, v určitom časovom rámci.
 
Nanešťastie, školy a iné verejné inštitúcie, ako sú nemocnice, sa stali pravidelnými obeťami, pretože hackeri si myslia, že budú mať menšiu pravdepodobnosť, že budú mať dobré kybernetické praktiky.
 
Klesajúca obeť môže veľmi poškodzovať dobré meno – a škola, ktorá stratila GCSE v dôsledku útoku, bude musieť vysvetliť rodičom a žiakom.

binární
 
Tomuto všetkému sa možno vyhnúť jednoduchými krokmi. Zálohovanie údajov na externom disku, aktualizovanie antivírusového softvéru a vzdelávanie každého, kto používa sieť, aby neotvoril nevyžiadané e-maily alebo kliknite na podozrivé odkazy.
 
Vláda minulý týždeň vyzvala vedúcich predstaviteľov škôl, aby podnikli kroky po „výraznom zvýšení“ kybernetických útokov na akadémie.
 
Škola v Dorsete uviedla, že odborníci pracujú na tom, aby tento problém napravili, čo tiež znamená, že správy z 9. a 10. roka budú omeškané aspoň o týždeň.
 
Mark Orchison, výkonný riaditeľ technologických špecialistov vo vzdelávaní 9, uviedol, že 20% škôl uviedlo, že sa stali obeťou kybernetických útokov.
 
Povedal by som, že je to vlastne nedostatočne ohlásené … veľa škôl si neuvedomuje, že musia hlásiť každý kybernetický útok a niektorí ich neoznamujú, aby sa pokúsili znížiť poškodenie reputácie.
 
Mnohí z nich, keď hovoríte o kybernetickej bezpečnosti, nevedia, čo to znamená, veľa z nich nemá rozpočet alebo nemajú peniaze na ochranu.